Після останньої публікації вже декілька людей запитують як отримати дозвіл.

Зробити це не просто… а дуже просто.

Для цього нам потрібно подати заявку на Мукачівський прикордонний загін попередньо за 2 тижні перед походом. Якщо у Вас обмаль часу або все вирішується в останній момент то можна спробувати подати заявку і за менше часу – по моїх спостереженнях за днів 5-7 ще є шанс. Але не зловживайте такою можливістю, бо офіційно слід подавати за 2 тижні.

Є 2 варіанти подачі заявки: по емейлу і по факсу. Емейл для подачі заявки – mukachevo_zagin [[o]] pvu.gov.ua. Телефон-факс - 0313121261.

В темі листа слід написати щось на зразок – “Заява на перебування у прикордонній зоні туристичної групи (Прізвище керівника, місто)”, а в темі листа щось типу:

“В прикріпленому файлі міститься заява на отримання дозволу на перебування у прикордонній зоні туристичної групи (місто). (Прізвище і Ім’я Керівника групи)
Просимо розглянути.
Дякую.”
Слід розуміти що треба максимально точно, грамотно, змістовно писати заявки, щоб зекономити час собі і прикордонній службі. Чим більш якісніше ви оформите заявку – тим швидше і з більшим шансом вашу заявку розглянуть ;-)
Далі треба буде створити документ MS Word з заявою. Формат файлу я би радив робити сумісним з старішими версіями MS Word (не docx) – не відомо чи оснащуються прикордонники самими останніми версіями ПО. Приклад заяви можна скачати тут – http://bramms-travel.info/_files/zayava-mukachevo.doc
В заяві описуємо наш маршрут і вписуєм усіх учасників, заповнивши їхні дані. Якщо ви йдете сам то ви будете і групою і керівником. Також важливо знати хто зараз являється начальником загону. Дізнатись про це можна на офіційному сайті http://pvu.gov.ua або ж подзвонивши в загін.
Відправивши заявку на емейл слід обов’язково передзвонити за телефоном 0313121261 після 16:30 і попросити з’єднати з тим хто займається туристичними заявками (або зразу сказати щоб з’єднали з Корвєтом, але я вам цього не казав :) ). Коли з’єднають – спитати чи отримали заявку на емейл. А якщо відправляєте факсом – скажіть що хочете відправити факс. Якщо заявку отримали – перепитати через скільки часу передзвонити щоб дізнатись про дозвіл. Як правило дзвонити слід за тиждень після подачі заявки. Дзвонити щоб запитати про дозвіл слід одразу в с. Ділове – тел. 098 881 45 45 або 03132-32-345.
Слід зазначити що дія мукачівських прикордонників розповсюджується лише до 364 стовпчика. (орієнтовно перед горою Стіг)
Тому якщо ви хочете йти далі по кордону то аналогічну заявку слід подавати ще в Чернівецький загін. Деталі за телефоном - (0372) 59-19-51.
В крайньому випадку можна йти лише з одним дозволом і весь кордон до с. Шибене  і так але в с. Шибене слід сказати прикордоннику що йдете не з кордону а з гори Піп Іван Чорногірський ;-)
По приїзді в с. Ділове слід піти в прикордонний загін з паспортами всіх учасників і отримати пропуск і короткий інструктаж. Далі можна виходити на маршрут.